Ogłoszenie

  • Rowerowa przygoda, 22.03.2024

    Dnia 22 marca uczennice naszej szkoły: Ewa Szerwińska, Maja Sośnierz i Lena Pałka brały udział w I GMINNYM KONKURSIE O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM – „ROWEROWA PRZYGODA”, który odbył się w szkole podstawowej w Łobzowie. Była to I edycja konkursu pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom – Pana Adama Zielnika. Konkurs polegał na  rozwiązaniu testu z przepisów ruchu drogowego oraz zasad poruszania się na skrzyżowaniu.

  • Warsztaty ZERO WASTE, 21.03.2024

    Zapraszamy do Galerii  

    W dniu 21 marca, w pierwszym dniu wiosny, uczniowie przygotowujących się do wyjazdu do Portugalii na grupową mobilność w  ramach programu Erasmus + Edukacja Szkolna, wzięli udział w  warsztatach ekologicznych "Zero Waste" poprowadzonych przez  uczniów Zespołu Szkół w Wolbromiu wraz z panią Elżbietą Kowal-Siewiorek oraz panią Iwoną Chojnacką.

    Podczas warsztatów uczniom ZSP przedstawiona została filozofia życia w duchu "Zero Waste" (Zero Odpadów) oraz zaprezentowane zostały przykłady  powtórnego wykorzystania odzieży: saszetka z nogawki dżinsów, osłony na butelki z rękawów swetra, torebki dziergane na szydełku z bawełnianych sznurków z podkoszulków.

    Następnie młodzież wspólnie wykonała doniczki z plastikowych butelek ozdobione resztkami materiałów, a koszulki zyskały nowe życie dzięki dodatkom lub pomalowaniu odpowiednimi farbami. 

    Uczennice LO poprowadziły też warsztaty z tworzenia naturalnych skrubów, gdyż jednym z pomysłów na zadbanie o planetę i nasze zdrowie jest tworzenie kosmetyków z drogocennymi składnikami naturalnymi.

    Pomysły na ograniczenie odpadów przedstawione uczniom ZSP były ekologiczne i oszczędne i o to właśnie chodzi! 

    Pani Jolanta Haberka, organizatorka wyjazdu do Portugalii, bardzo dziękuje paniom Elżbiecie Kowal-Siewiorek i Iwonie Chojnackiej za przyjęcie zaproszenia do przeprowadzenia warsztatów wraz ze swoimi uczniami z Zespołu Szkół w Wolbromiu.

  • Konkurs Matematyczno - Informatyczny InstaLogik zakończony!, 21.03.2024

    21 marca poznaliśmy oficjalne wyniki V edycji konkursu InstaLogik 2023/2024. Edycja ta uzyskała patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki.

    Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły z klasy 4b - Franciszek Sarkowicz oraz Laura Majda zostali laureatami III miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 4.

    Dodatkowo była prowadzona klasyfikacja powiatowa. Z naszego powiatu w konkursie brało udział 68 uczniów.

    Franciszek Sarkowicz uzyskał najlepszy wynik w powiecie olkuskim

    Laura Majda uzyskała drugi wynik w powiecie olkuskim

    Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem. Został podzielony na trzy etapy. Do konkursu w naszej szkole zgłosiło się 8 osób.
    Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu pytań testowych do kilku zadań matematyczno-logicznych opisanych w formie historyjki.  Zadania konkursowe drugiego i trzeciego etapu zostały podzielone na zadania matematyczno-logiczne oraz zadania programistyczne w prostym języku wizualnym Assembly.  W finale wzięło udział ponad 3400 uczestników.
    Gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku :)

    Edyta Oleksy

  • Z wizytą w Kosmosie, 19.03.2024

    Zapraszamy do Galerii  

    19 marca do naszej szkoły przyjechało mobilne planetarium „Orbitek”. Nasze najstarsze przedszkolaki, a także uczniowie klas I-IV miały przyjemność przenieść się w kosmiczne przestworza.
    Na sali gimnastycznej ku naszemu zdziwieniu pojawiła się kopuła planetarna w której uczniowie oglądali projekcję. Klasy O-III podziwiały film pt. Rakietą do Planet”, natomiast klasy IV film pt. „Kosmiczny zegar”.
    Projekcje planetarne poprzedzone były pogadanką, lekcją o Kosmosie. Z reakcji uczniów można było wywnioskować, iż zaproponowana forma nauki przypadła im do gustu.

    Organizator
    Aneta Gajowiec

  • Spacerkiem nad zalew w Wolbromiu, 15 marca 2024r.

    Jest coraz cieplej i słoneczna pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Z takiej aury skorzystały dzieci z klasy IIIb i Ia, w pIątek 15 marca wybierając się na spacer.

    Dzieci podczas wyjścia obserwowały oznaki nadchodzącej kolejnej pory roku – szukały zwiastunów wiosny. Udało się znaleźć ich całkiem sporo. Dzieci zauważyły pierwsze wiosenne kwiatki. Na drzewach i krzewach spostrzegły pąki, a nad wodą pływające łabędzie i kaczki.

    Takie wiosenne spacery są bardzo korzystne dla zdrowia – wpływają na kondycję i poprawiają samopoczucie, dlatego będziemy z nich często korzystać.

  • Konkurs Omnibus - etap gminny, 14.03.2024

    Zapraszamy do galerii  

    14 marca pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom odbył się w naszej szkole gminny etap XX edycji OMNIBUSA – konkursu adresowanego dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 18 uczniów klas I, II, III z 6 szkół naszej gminy: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu, Szkoły Podstawowej Nr 2  w Wolbromiu, Szkoły Podstawowej w Dłużcu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kąpielach Wielkich, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zarzeczu oraz Zespołu Szkół w Gołaczewach, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów w etapie szkolnym.

    Naszą szkołę reprezentowali: Kornelia Konderak (kl. 1c), Natalia Brzezińska (kl. 2a) oraz Piotr Tarnówka (kl. 3c). Każdy uczeń miał 60 minut na rozwiązanie kart pracy, które w tym roku były naprawdę trudne. Następnie Komisja w składzie: Aleksandra Gromadowska, Małgorzata Janiec, Urszula Marcinkowska, Marta Moas, Anna Osmęda i Aleksandra Czapnik wyłoniła po trzy najlepsze prace w każdej kategorii: klas I, II i III, które zostały przesłane do weryfikacji do głównego organizatora konkursu – Szkoły Podstawowej Nr 2 w Olkuszu. Ostateczną listę laureatów konkursu poznamy w dniu 23 kwietnia.

    Wyjątkowo, bo przed konkursem, z jego uczestnikami spotkał się Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Stanisław Tomasz Kołodziej i Dyrektor Miejskiego Ośrodka Obsługi Szkół Pani Dorota Świerczek. Oboje pogratulowali osiągniętych wyników, życzyli powodzenia i nagrodzili wszystkich uczestników konkursu dyplomami i upominkami ufundowanymi przez Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom, Adama Zielnika. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i z niecierpliwością oczekujemy na wyniki!

     

  • Warsztaty kulturowe o Portugalii

    7 i 14 marca 2024 r. miały miejsce warsztaty kulturowe w ramach działań przygotowawczych przed wyjazdem młodzieży z naszej szkoły do Portugalii, w ramach realizacji w ZSP Wolbrom projektu Erasmus + Edukacja Szkolna.

    Podczas warsztatów rozmawialiśmy o kulturze portugalskiej oraz o tamtejszych zwyczajach. W temat ten wprowadziła nas pani Natalia Hidalgo Velasco, prowadząca warsztaty online w języku angielskim. Przedstawiła nam gatunek muzyczny tego kraju, fado, który powstał w XIX wieku w portowych dzielnicach Portugalii, głównie w Lizbonie.

     


     

    Pokazała nam również kultowe niebieskie płytki zwane Azulejos, które zdobią wiele budynków w Portugalii.

     

    W dalszej kolejności pani Natalia zaznajomiła nas z kilkoma podstawowymi zwrotami z języka portugalskiego na przykład:

    Óla-witam

    Bom dia-Dzień dobry

    Obrigado/a-dziękuje

    Eu gosto de-ja lubię

    Robiliśmy ćwiczenia z nowopoznanymi wyrazami, między innymi mieliś[KM1] my za zadanie napisać trzy rzeczy, które lubimy, i których nie lubimy.

     

             Przez ostatnie pół godziny drugiego spotkania mieliśmy czas na narysowanie logo Lizbony lub Portugalii na wzór logo miasta Porto lub korzystając z własnego pomysłu.

    Igor Janik, 8a

     

  • Wiosenny spacer 1b i 3a, 14.03.2024

    Choć jeszcze nie nastała kalendarzowa wiosna klasy 1 b i 3a w czwartek, 14 marca, wybrały się na spacer w poszukiwaniu jej pierwszych oznak. Uważne obserwacje uczniów przyniosły efekty. Zauważyły rośliny zielne, które zaczęły wschodzić, kwitnące krokusy i  wierzby z kotkami obsypanymi żółtym pyłkiem oraz pąki na krzewach i  drzewach. Nie przeoczyły też much, które obudziły się z zimowej hibernacji. Pomimo, że w niektórych miejscach było błoto i kałuże po wiosennym deszczu spacer był bardzo przyjemny.

  • W poszukiwaniu wiosny, 13.03.2024

    13 marca klasa 1a próbowała przywołać wiosnę. Chcąc, by nadeszła jak najszybciej, dzieci realizowały różne zadania.

    Na początku dnia dzieci stworzyły wiosenny ogródek, siejąc szczypiorek, koperek, pomidorki, rzodkiewkę oraz owies. Kolejnym zadaniem był spacer, podczas którego dzieci szukały oznak wiosny w pobliżu szkoły – młodych roślin, pąków na krzewach, ptaków. Ostatnią aktywnością było nauczenie się piosenki „Witamy wiosnę”.

    Tak spędzony dzień na pewno zapadnie dzieciom w pamięć.

    A wiosna, jak to wiosna płata nam figle…

  • „Razem Zmieniamy Świat” SumiRiko Poland - warsztaty dla uczniów, 12.03.2024

    12 marca 2024 uczniowie klasy ósmej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego mieli okazję uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych przez firmę SumiRiko Poland, którą podczas spotkania reprezentowały panie Tsuruko Haga oraz Ewa Goncerz. Głównym tematem zajęć było kształtowanie postaw odpowiedzialnego konsumenta poprzez Edukację Zrównoważonego Rozwoju.

    Podczas spotkania uczniowie zdobywali wiedzę na temat zrównoważonego rozwoju i jego znaczenia dla przyszłości naszej planety. Po części teoretycznej odbyły się praktyczne ćwiczenia warsztatowe, które przeprowadził  Pan Maciej Skinderowicz z Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie. Miały one na celu rozwijanie umiejętności podejmowania świadomych decyzji konsumenckich. Uczestnicy mieli okazję wspólnie dyskutować, wymieniać opinie i refleksje na temat sposobów dbania o środowisko naturalne i spojrzeć na kwestie ekologiczne z innej perspektywy. Dzięki zaangażowaniu i aktywnemu udziałowi uczestników, spotkanie było udane i przyniosło oczekiwane efekty edukacyjne.

    Dziękujemy firmie SumiRiko Poland za zainicjowanie i zorganizowanie  wartościowych zajęć edukacyjnych. Zachęcamy do dalszej pracy nad poprawą świadomości ekologicznej i podejmowania odpowiedzialnych decyzji konsumenckich na co dzień.

  • Miejsko – Gminne zawody w tenisie stołowym

    Bardzo dobrze spisali się nasi tenisiści stołowi, którzy rywalizowali podczas miejsko – gminnych zawodów w tenisie stołowym indywidualnym i drużynowym, rozgrywanych w Gołaczewach.

    Zmagania toczyły się zarówno w Igrzyskach Dzieci Szkolnych jak i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w kategoriach dziewcząt i chłopców.

    IDS Tenis stołowy indywidualnie - kategoria dziewcząt:

    1 miejsce – Dybich Julia

    3 miejsce – Grzanka Iga

     

    IDS Tenis stołowy indywidualnie - kategoria chłopców:

    2 miejsce – Imiołek Szymon

    4 miejsce – Domagała Bartosz

    6 miejsce – Dziedzic Bartosz

     

    IMS Tenis stołowy indywidualnie - kategoria chłopców:

    1 miejsce – Dziedzic Mateusz

    2 miejsce – Pietrasik Jakub

     

    IDS Tenis stołowy drużynowy - kategoria dziewcząt:

    1 miejsce – Dybich Julia, Grzanka Iga

     

    IDS Tenis stołowy drużynowy - kategoria chłopców:

    2 miejsce – Imiołek Szymon, Domagała Bartosz, Cupiał Oliwier

     

    IMS Tenis stołowy indywidualnie - kategoria chłopców:

    1 miejsce – Dziedzic Mateusz, Pietrasik Jakub, Myszor Krystian

    W turnieju reprezentowali szkołę także: Maciąg Alan, Motyl Piotr

    Awans do etapu powiatowego zobowiązuje, dlatego trenując czekamy na kolejne rozgrywki.

    Gratulujemy!!!

  • Terminy postępowania rekrutacyjnego  i terminy składania dokumentów do klas pierwszych szkół podstawowych

     Dyrekcja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wolbromiu informuje Rodziców, że postępowanie rekrutacyjne do klas pierwszych SP nr 1 w Wolbromiu przy ZSP w Wolbromiu będzie prowadzone

    w dniach 28.02.2024r. do  07.03.2024r.

    Godziny przyjmowania dokumentów: 8.00-9.00 i 13.00-15.00


    Wypełnione i podpisane przez OBOJE rodziców/opiekunów prawnych dokumenty wraz z wymaganymi załącznikami należy składać w sekretariacie szkoły na ul. Mariackiej 28 

    *Dokumenty rekrutacyjne można  pobrać w budynku szkoły

     (od poniedziałku 26 lutego 2024 od godz. 12.00)
    na ul. Mariackiej 28 (wejście główne).

     

    WYNIKI REKRUTACJI DO KLAS PIERWSZYCH na rok szkolny 2024/2025

    Publikacja list zakwalifikowanych kandydatów 

    18.03.2024r. po godz. 12.00 

    (lista dostępna w budynku szkoły na ul.Mariackiej 28)

     

    Dokument POTWIERDZENIA WOLI  (dostępny w sekretariacie)

    podpisany przez OBOJE rodziców/opiekunów prawnych

    (dotyczy WYŁACZNIE kandydatów spoza obwodu szkoły)

    należy dostarczyć do sekretariatu na ul.Mariacką 28 

    od 18.03.24 dnia 25.03.2024 do godz. 12.00.

    Kandydaci z obwodu szkoły nie potwierdzają woli. 

  • Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce koszykowej, 04.03.2024

    4 marca uczestniczyliśmy w powiatowych zawodach piłki koszykowej chłopców, ostatecznie kończąc zmagania na miejscu trzecim. Woli walki i determinacji oczywiście nie zabrakło i w każdym spotkaniu staraliśmy się uzyskać korzystny dla siebie wynik. Zdobyte doświadczenie zaprocentuje zapewne na kolejnych zawodach, które już niebawem przed nami.

    Skład reprezentacji szkoły stanowili: Paweł Domagała, Maciej Kosałka, Igor Janik, Krystian Myszor, Nicolas Pielka, Miłosz Stanisz, Dominik Dybich, Szymon Szczepankiewicz, Szymon Malinowski, Julian Piputa, Jakub Balicki, Mateusz Dziedzic.

  • Wiosenny spacer, 28.02.2024

    Zapraszamy do Galerii  

    28 lutego 2024r. klasy 1c i 2c udały się na pierwszy wiosenny spacer wokół zalewu. Dzieci szukały oznak budzącej się do życia przyrody. Widziały bazie i kwitnące leszczyny, dzikie kaczki i łabędzie pływające po zalewie. Pogoda nam dopisała i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

  • Wizyta w Norwegii w ramach projektu Erasmus + Akredytacja, 12-14.02.2024

    Zapraszamy do Galerii  

    W dniach 12-14 lutego, podczas ferii zimowych, w ramach projektu Erasmus + Akredytacja, nauczycielki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu: Aleksandra Gromadowska, Paulina Konieczna, Maria Dziuba oraz Aneta Bąchor uczestniczyły w mobilności job-shadowing. Odwiedziłyśmy dwie norweskie szkoły podstawowe: Langevåg Skule i Åse Skule.

    Nauczycielki zostały bardzo ciepło przyjęte przez społeczność szkolną Langevåg Skule i otoczone opieką koordynatorki wizyty: Trude Nikoline Tryggesstad, a także kadry zarządzającej: dyrektora Ole Martina i jego zastępców. Dzięki ich uprzejmości codziennie rano i po zakończonych zajęciach podwozili nas na przystań promową skąd płynęłyśmy do Alesund, gdzie znajdował się nasz hotel.

    W drugiej ze szkół Åse Skule, opiekunką naszej wizyty była: Anita Hange Hakonsen, koordynatorka nauczycieli klas młodszych, która również miło ugościła nas w swojej szkole.

    Podczas pobytu w obu szkołach miałyśmy możliwość zobaczenia różnicy w pracy nauczycieli i uczniów. Jedna ze szkół opiera się tylko i wyłącznie na pracy z tabletami, a druga z podręcznikiem. Obie szkoły mają bogato wyposażone sale lekcyjne oraz salki do pracy z uczniami o różnych potrzebach rozwojowych dziecka. Jest to możliwe dzięki zatrudnieniu nie tylko nauczycieli ale również terapeutów środowiskowych oraz asystentów w opiece szkolnej i pozaszkolnej.

    Wspólnie z nauczycielami tamtejszych szkół uczestniczyłyśmy w lekcjach, wymienialiśmy się doświadczeniami, porównywaliśmy systemy edukacji oraz poznawaliśmy kulturę i zwyczaje panujące w obu krajach. Jednym z celów job shadowing było poznanie filozofii tzw. outdoor learning, czyli edukacji na świeżym powietrzu, która odgrywa istotną rolę w systemie edukacyjnym w Norwegii. Edukacja na świeżym powietrzu ma na celu nie tylko rozwijanie wiedzy, ale także budowanie silnych więzi między rówieśnikami oraz kształtowanie umiejętności życia w zgodzie z naturą.

    Mamy nadzieję, że część podpatrzonych innowacji uda się nam zaadaptować w naszej szkole, a naturalną kontynuacją współpracy z norweską placówką będzie realizacja projektów etwinningowych.

    Obie szkoły, w których miałyśmy przyjemność gościć znajdowały się w pobliżu portowego miasta handlowego Alesund, które położone jest na zachodnim wybrzeżu Norwegii, u ujścia kilku fiordów do Morza Norweskiego. Jest to również miasto turystyczne – to tam przypływają jedne z największych promów wycieczkowych na świecie.

  • Szkolny etap konkursu "OMNIBUS" dla klas 1-3

    17 stycznia 2024 r. odbył się szkolny etap konkursu OMNIBUS dla uczniów klas 1-3. Konkurs miał charakter indywidualny, a zdania były zróżnicowane dla każdego poziomu i obejmowały zagadnienia z edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Każdą z klas reprezentowało pięcioro dzieci, które mogły wykazać się posiadaną wiedzą i umiejętnościami.

    14 lutego zostały ogłoszone wyniki. Do etapu gminnego, który odbędzie się 14 marca,  zakwalifikowali się uczniowie z największą ilością zdobytych punktów. Są to:

    Z klas 1. - Kornelia Konderak kl. 1c

    Z klas 2. -  Natalia Brzezińska kl. 2a

    Z klas 3. - Piotr Tarnówka kl. 3c

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • Walentynki klasowe, 09.02.2024

    Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości i ciepła.
    Miłym zwyczajem jest obdarowywanie się kartkami walentynkowymi. Robimy coś dla innych, okazując w ten sposób, że są oni dla nas ważni, że ich doceniamy i lubimy.
    Dlatego dzisiaj dzieci z najmłodszych klas przygotowały piękne kartki, które wręczyły swoim kolegom i koleżankom. Całej zabawie towarzyszyło dużo pozytywnych emocji i uczuć.

  • Wyniki konkursu „MAŁY MISTRZ ORTOGRAFII POWIATU OLKUSKIEGO” XXI EDYCJA, 09.02.2024

    Mamy zaszczyt poinformować, że z naszej szkoły do etapu powiatowego konkursu „MAŁY MISTRZ ORTOGRAFII POWIATU OLKUSKIEGO” zakwalifikowali się następujący uczniowie:


    1. Franciszek Kuś
    2. Marcel Gromadowski
    3. Piotr Tarnówka
    4. Oliwier Pajkiert


    Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a laureatom gratulujemy.
    Etap II odbędzie się 12.03.2024r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Bolesławiu.

  • Wycieczka do Katowic - Bajka Pana Kleksa, 06.02.2024

    Zapraszamy do Galerii  

    Dnia 06.02.2024r. dzieci z klas 1c i 2c uczestniczyły w wycieczce szkolnej odwiedzając Ambrożego Kleksa w Katowicach. Podczas wizyty w Bajce Pana Kleksa dzieci doświadczyły niezapomnianej przygody odkrywając wspólnie  tajemnice, zaglądając tym samym w różne zakamarki tego niezwykłego miejsca. Zadaniem uczniów było m.in. odnalezienie trzech magicznych przedmiotów Profesora Kleksa. Aby misja zakończyła się sukcesem dzieci musiały odnaleźć wskazówki i rozwiązać wiele zagadek. Następnie wszyscy udali się do Abecji, gdzie wspólnie  z Królową Abą ratowali naszą planetę przed katastrofą ekologiczną. Poprzez gry i zabawy uczniowie poznali problem zaśmiecania obszarów morskich plastikiem pochodzącym z ich codziennego otoczenia. Dzieci mogły również obejrzeć prezentowane eksperymenty chemiczne, które bardzo ich zaciekawiły. Zwiedzanie odbywało się pod czujnym okiem animatorów stylizowanych na postać Agnieszki i Adasia, którzy pełnili funkcję pomocników Pana Kleksa. Ich zadaniem było zaangażowanie dzieci do wspólnej, kreatywnej zabawy.

    Bajka Pana Kleksa jest miejscem, w którym poprzez balansowanie pomiędzy fantazją
    i nauką można rozwinąć w dzieciach chęć odkrywania świata. Łączy ze sobą kulturę, edukację i zabawę.  Okazała się wspaniałą przygodą, którą dzieci z pewnością zapamiętają na bardzo długo.

    Aneta Gajowiec

    Sylwia Sikora

  • Sukces Magdaleny Ziółko - uczennicy klasy VII c!

    Zapraszamy do Galerii  

    Maska tradycyjna i współczesna - to ogólnopolski konkurs plastyczny organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” w Krakowie. Do konkursu zaproszenie otrzymali wszyscy uczniowie z klas 5-8 naszej  szkoły. Przez cały grudzień 2023 r., aż do 12 stycznia 2024 r. mogli wykazać się oni kreatywnością i indywidualnym podejściem do tematu wykonując przestrzenną pracę plastyczną -  projekt maski. Celem organizatora było zainteresowanie dzieci i młodzieży rolą maski w tradycji i obrzędach różnych kultur, upowszechnianie maski jako środka ekspresji plastycznej i emocjonalnej oraz wyzwolenie ekspresji i radości z aktu tworzenia. 15 uczniów naszej szkoły odpowiedziało na to niełatwe wyzwanie wykonując różnorodne maski, na miarę swoich możliwości. Szkolnym koordynatorem konkursu była p. Renata Kaczmarczyk, która zorganizowała etap szkolny i służyła radą, w jaki sposób wykonać maskę. Wszystkie maski zostały wysłane do organizatora, a w dniu dzisiejszym – 5 lutego 2024 r., Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” podał oficjalne wyniki tego konkursu o zasięgu ogólnopolskim. Milo jest nam podzielić się tą radosną informacją, iż uczennica klasy VII c - Magdalena Ziółko, zdobyła w swojej kategorii wiekowej III miejsce! Magda, wraz z rodzicami, została zaproszona przez organizatora na otwarcie wernisażu masek, gdzie otrzymała dyplom i nagrodę, mogła też zobaczyć jak inni uczestnicy konkursu zinterpretowali ten temat.

    Serdecznie gratulujemy Magdalenie i zapraszamy wszystkie dzieci do dzielenia się swą wrażliwością i indywidualnym postrzeganiem świata wyrażanym poprzez różnorodne środki i techniki plastyczne!

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Wolbromiu
    ul. Mariacka 28
    32-340 Wolbrom
  • (+32) 6441069

Galeria zdjęć